منهای بهونه

از سندرم داون تا رسیدن به تجارتی جهانی در یک چشم بهم زدن ( جان کرونین )

تاریخ انتشار: 3 ماه پیش

جان کرونین مولتی میلیونری که با فروش جوراب موفق شد ...!

در این سری از مقالات منهای بهونه , مجموعه پرکاران میخواهیم در مورد فردی بگوییم که یک مولتی میلیونر است ولی چیزی عجیب در مورد او وجود دارد که قطعا شما را متحیر میکند ...
این فرد میتواند نمونه خوبی برای ما باشد که هرگز برای شروع دیر نیست و هیچ بهانه ای برای شروع یک رویا و زندگی عالی نمیتواند انسانی را که اراده کرده , متوقف کند .
اراده انسان از هر چالش و دست اندازی قوی تر است , اگر به آن توجه شود .
 
تابه حال در مورد سندرم داون  ( Down syndrome ) شنیده اید ؟

سندرم داون که در گذشته به آن منگلسیم نیز گفته میشد یک بیماری ژنتیکی است که بخاطر وجود یک کروموزم اضافی به وجود می آید , فردی که میخواهیم در مورد او صحبت کنیم , شخصی 22 ساله و مبتلا به این بیماری است که اکنون یک مولتی میلیونر خودساخته است .

جان کرونین متولد نیویورک که مبتلا به سندرم داون است , او از کودکی علاقه شدیدی به پوشیدن جوراب های رنگی با طرح های فانتزی از نقش های کاکتوس و و گیاهان تا چهره افراد و شخصیت های کارتونی و... داشت .

شروع راه موفقیت :

در سال 2016 جان سال آخر دبیرستان بود که با این سوال مواجه شد , که بعد از فارغ التحصیلی میخواهید چه کاره شوید ؟!؟
او گزینه های زیادی پیش رو نداشت , زیرا سندرم داون او را محدود میکرد و فقط مجبور بود کارهای ریزی مانند خرده فروشی را در لیست پیش روی خود داشته باشد , که حتی این شغل ها نیز تمایل زیادی به استخدام افرادی مانند او نداشتند , اما جان تسلیم نشد و نگذاشت که سندرم داون او را از مسیر موفقیت و رویاهایش دور نگه دارد .

تولد ایده شغلی :

پدر و پسر با هم به تفکر مشغول شدند و ابتدا خواستند که یک رستوران سیار کاروانی راه اندازی کنند اما بعد فکر بهتری به ذهن آنها رسید , صبح روز بعد روز جهانی سندرم داون بود و طبق رسم قدیمی افراد آن شهر ,( افراد مبتلا به این سندرم ) , جوراب هایی با طرح و نقش های رنگی و شاد میپوشیدند و به دور هم جمع میشدند , ولی وقتی که جان میخواست که یک جفت از این جوراب ها را خریداری کند متوجه شد  که پیدا کردن این اجناس خیلی سخت است , پس تصمیم گرفتند که خودشان توزیع کننده و فروشنده این جوراب ها شوند .
آنها شروع کردند به طراحی یک وبسایت فروش جوراب های جان دیوانه یا جان کریزی (
john crazy socks  )  که این ایده مورد استقبال شدیدی قرار گرفت و توانست او را به یک مولتی میلیونر تبدیل کند .

پس هیچ شرایطی نمیتواند برای ما بهانه باشد , باید فقط به نیاز های خود و دیگران توجه کنیم تا بتوانیم , ایده مناسبی را پیدا کنیم .


برای خواندن داستان زندگی افرادی از این قبیل میتوانید به قسمت وبلاگ سایت پرکاران مراجعه کنید و یا با رجوع به قسمت آگهی ها به آگهی های استخدام شغل دوم و شغل ویژه معلولین دسترسی داشته باشید .ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/652fac4a028273d6
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.