منهای بهونه

از شغل کارگری میتوان ثروتمند شد - پیرمردی ساده پوش اما موفق ( آمانسیو اورتگا )

تاریخ انتشار: 6 ماه پیش

آمانسیو اورتگا صاحب برند ZARA و راه موفقیت او

مجموعه مقالات منهای بهونه برای افرادی است که میخواهند زندگینامه افراد موفقی را بخوانند که در زمانی بخاطر مشکلات جسمی یا محیطی دچار محدودیت ها و چالش هایی بوده اند .
این مقالات را در کنار آگهی های استخدام شغل دوم و دورکاری در سامانه پرکاران میتوانید مشاهده فرمایید .

در این سری از منهای بهونه میخواهیم در مورد زندگی و روند موفقیت , فردی برای شما بگوییم که کارگر خط آهن بوده است .


آمانسیو اورتگا :
اورتگا کوچکترین فرزند در بین چهار فرزند بود ، اورتگا در اسپانیا به دنیا آمده است . او در سن 14 سالگی بخاطر شرایط مالی مجبور به ترک مدرسه شد و بعد از آن شغل پدرش را ادامه داد و به همراه پدرش به عنوان کارگر برای خط آهن کار میکرد .
بعد از مدتی کار در راه آهن را رها کرد و به مغازه لباس فروشی در شهر کوروشا رفت تا در آنجا کار کند . او به عنوان شاگرد در آنجا فعالیت داشت اما به مرور یاد گرفت که چگونه خودش لباس بدوزد و لباس درست کند .  
آقای اورتگا میتوانست تسلیم شرایط محیطی شود و تا ابد در آن سطح بماند اما او از اطرافش درس گرفت و یاد گرفت که از آنچه که در اطرافش میگذرد درس بگیرد و همه اینها را برای تبدیل شدن به یک فرد موفق و بزرگ استفاده کند .
در ادامه به سیر موفقیت های آقای اورتگا و کسب و کارهایی که راه اندازی کرده است میپدازیم .

روند موفقیت اورتگا :
آقای اورتگا در سال 1972 اولین کسب و کار خود را با نام Confecciones Goa راه اندازی کرد تا حوله مخصوص حمام تولید کند و بفروشد و بعد از آن در سال 1975 او اولین مغازه zara را به کمک همسرش خانم " روزالا مرا " افتتاح کرد .
در سال 2009 برند zara جزئی از صنایع Inditex بود که سهم اورتگا 29/59 درصد بود و حدود 6000 کارمند در اختیار داشت .

راز موفقیت اورتگا :
آقای اورتگا راز موفقیت خود را به صورت توصیه ای برای کارآفرینان به این صورت بیان میکند که :
1 . بر روی مشتری متمرکز شوید بجای اینکه بر روی آنچه رقبای شما انجام میدهند متمرکز شوید ، خواسته و نیاز مشتری را دنبال کنید

2 . یک زنجیره کوتاه برای تامین داشته باشید تا بتوانید در جامعه ای که  به سرعت درحال تغییر است ادامه دهید و دسترسی سریع به منابع داشته باشید .
3 . فراموش نکنید که از کجا آمده اید و از کجا شروع کرده اید – همیشه فروتن باشید .

آقای اوتگا در صدر لیست ثروتمندان میلیاردر مجله  Forbes قرار دارد. وی ثروتمندترین خرده فروش فعلی جهان است و ثروتی در حدود 68 میلیارد دلار دارد .


نکته جالب :
تا سال 1999 ، هیچ عکسی از اورتگا منتشر نشده بود. وی از پوشیدن کراوات خودداری می کند و به طور معمول ترجیح می دهد یک لباس ساده از یک پیراهن آبی ، پیراهن سفید و شلوار خاکستری بپوشد که هیچکدام هم  از محصولات زارا نیستند 

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/6871746f2ecfeec0
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.