فروشنده

تاثیر نوع و رنگ لباس فروشنده در فروش بیشتر - چه لباسی برای فروش بیشتر بپوشیم؟

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

روانشناسی رنگ ها برای یک فروش موفق

متاسفانه چه خوشمان بیاید یا نه در دقایق اولیه دیدار با یک فرد جدید ، او کاملا از روی ظاهرمان مارو قضاوت میکند و انتخاب نوع لباس یا حتی رنگ یا طرح آن میتواند در موفق بودن یا موفق نبودن ما در زمینه فروش بسیار موثر باشد .
حتی زمانی که با مشتری یا شخص خاصی نیز ملاقاتی ندارید یا فروشی انجام نمیدهید و صرفا فقط در دفتر خود نشسته اید لباس مناسب و حرفه ای متناسب با کارتان به تن کنید زیرا به رئیس خود یا بر عکس افرادی که برای شما کار میکنند این پیغام را میرسانید که شما شخصی حرفه ای هستید.
به طور کلی اگر بخواهیم در باره لباس خاص مناسبی برای فروش یا ملاقات با مشتری بحث کنیم اگر شرکت یا کمپانی که در آن کار میکنید یونیفورم خاصی داشت یا حتی کارکنان آن یک نوع خاص از لباس را میپوشند شما هم از همین الگو پیروی کنید ولی اگر آزادید که هر لباسی بپوشید باید قبل از هرچیزی به این نکته توجه کنید از پوشیدن صندل و شلوارک و تی-شرت  در محیط کاری خودداری کنید .
رنگ کلی لباس هایتان ممکن است نشان دهنده شخصیت شما باشد :
به طور کل قالب بودن رنگ روش در تمامی لباسی که پوشیدید ( شامل پیراهن ، کفش ، کت ، شلوار ، ساعت و...) نشان دهنده : یک شخصیتی با جدیّت کمتر نسبت به سایر افراد است

انتخاب رنگ ها تیره : نشان دهنده سنگینی ، گرانقیمت بودن ، کنترل و قدرت شما را نشان می دهد
رنگ سفید : نشانه ی سادگی ، پاکی ، پاکیزگی و بی گناهی شماست .
قرمز : پوشیدن رنگ قرمز وزرد برای جلسات کاری یا فروش یک کالا و خدمات به مشتری به ترتیب نشان دهنده ی "هیجان " و "خوشحالی و شادمانی "   شماست .
رنگ سبز : نشان دهنده رشد کردن و منظم بودن شما می باشد .
زمانی که برای کار لباس میپوشید سعی کنید پیراهن با الگوی ساده بپوشید ( چهار خونه و راه راه و مشبک و...نباشد ) .
برای انتخاب رنگ کت می توانید از رنگ مشکی یا آبی تیره یا سورمه ای استفاده کنید ولی در فصول گرم برای فروش بعضی کالا ها و خدمات میتوانید از رنگ های روشن تر استفاده کنید ولی به یاد داشته باشید اصلی ترین نکته در باره کت این است که کاملا اندازه ای آن منطبق با سایز و اندازه شما باشد ودر تنتان بزرگ یا کوچک نباشد .
در مورد کفش و کمربندتان رنگش فرقی ندارد فقط باید رنگ کمربند و کفشتان یکی باشد .
به یاد داشته باشید که موها و ناخن هایتان همیشه باید مرتب و کوتاه باشند .


نکته مهم : جویجیا آرمانی طراح لباس معروف ایتالیایی میگوید همیشه جوری لباس بپوش که مناسب برای موقعیت و مقامی که دوست داری به آن برسی باشد نه برای موقعیتی که هم اکنون در آن هستی

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/542c28eb48ea269c
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.