منهای بهونه

حادثه ای بد در زندگی شخصی اما خوب در زندگی حرفه ای

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

نگاهی به زندگی و موفقیت های الکس زاناردی قهرمان رانندگی فرمول 1 در پارالمپیک

الکس زاناردی در سال 1966 در ایتالیا به دنیا آمد او از معروفترین ورزشکاران پارالمپیک می باشد . خواهر او در یک حادثه رانندگی در نوجوانی فوت کرد ولی این اتفاق علاقه او را به رانندگی بیشتر کرد. الکس اولین بار در سن 13 سالگی به یک تیم فرمول 3 در ایتالیا برای رانندگی حرفه ای پیوست ، شور و اشتیاقی زیادی برای این کار داشت ولی بزرگترین موفقیت وی در نوجوانی کسب رتبه 5 ام در سطح محلی بود .
وی از سال 1991 در رشته ورزشی خود تغییر کوچکی داد و به یک تیم فرمول 1 ملحق شد ولی باز هم در این نوع رانندگی موفقیت چندانی کسب نکرد و تا 1998 مهم ترین دستاورد وی در این زمینه رسیدن به مقام ششم بود .
در سال 2001 در زندگی او جرقه ای خورد ، شاید اتفاقی ناگوار و ناراحت کننده ای برای او بود ولی سبب تحولی در زندگی حرفه ایش شد . در جریان یک مسابقه ی فرمول 1 در حین رانندگی سانحه ای برای او پیش آمد و او از ناحیه پا دچار مجروحیت شد و هردو پای خود را از دست داد . الکس زاناردی تصمیم گرفت که با اندام های مصنوعی در کلاس های محلی انگیزشی معلولین شرکت کنند و به زندگی خود با کیفیتی بهتر ادامه دهد .

الکس زاناردی که یک ورزشکار نیمه حرفه ای در ایتالیا بود بعد از حادثه تمام تمرکز و توان خود را بر روی ورزش گذاشت و با اراده آهنین بعد از حدثه در رشته های فرمول 1 و دوچرخه سواری در پار المپیک موفق به کسب 4 مدال طلا و 2 مدال نقره در سال های 2012 و 2016 شد همچنین در مسابقات جهانی همین رشته ها از سال 2011 تا 2018 ( به غیر از 2 سال نام برده شده که در پارالمپیک حضور داشت ) موفق به کسب 10 مدال طلا و 3 نقره و یک برنز شده است که وی را به یکی از معروفترین ورزشکار پارالمپیک در اروپا تبدیل کرد .

تا سال 2018 ارزش ثروت او مبلغی حدود 5 میلیون دلار بوده است و رسانه ها به او لقب پولدار ترین راننده ی ایتالیا را دادند .

 

نکته مهم : یک شرکت سازنده اندام های مصنوعی در اروپا وزن مناسب پاهای یک راننده ی مسابقه ای حرفه ای را پیدا کرد و برای او پا هایی سفارشی برای مسابقات رانندگی طراحی کرد

 

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/3c9d1e827e04cf82
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.