نوکاران / ایده شغلی

حمایت از سالمندان از راه دور , شغل دوم مناسب برای پرستاران

تاریخ انتشار: 2 سال پیش
مدت زمان مطالعه این مطلب
5 دقیقه

پرستار تلفنی ایده ایی جدید در ایران برای دورکاری

سالمندان و کودکان اقشاری هستند که باید همیشه مورد حمایت های روحی باشند زیرا روحیه ایی لطیف دارند و ممکن است به سادگی آسیب ببینند , و حتی در دین ما نیز خیلی به احترام و تکریم این افراد تاکید شده است .
اما گاهی افراد به هر دلیلی مانند : شغل  و دیگر مشکلات یا دور بودن محل زندگی نمیتوانند از سالمندان مراقب کنند و شما میتوانید ازاین  چالش کسب درآمد کنید و شغل خودتان را داشته باشید .

ایده ی درآمدزا :
ایده ایی که ما در مقالات نوکاران میخواهیم به شما معرفی کنیم پرستار تلفنی است , اما نه پرستاری که در آگهی های استخدام ممکن است به آن بربخورید , بلکه شیوه ی جدیدی از پرستاری است که نیاز به حضور فیزیکی ندارد ..

وظایف پرستار تلفنی > این افراد دو وظیفه دارند :
1 . وظیفه ی این افراد پیگیری وضعیت سلامتی افراد به صورت مستمر و در فواصل زمانی منظم است  , به این صورت که این پرستاران با تماس گرفتن با افراد سالمند از وضعیت سلامتی آنها مطلع میشوند و مصرف داروهای آنها را پیگیر میشوند و یادآوری میکنند و اگر مشکلی در وضعیت سلامتی آنها باشد و یا بعد از چندبار تماس گرفتن , جوابی دریافت نکنند , میتوانند با اورژانس یا مراکز مربوطه تماس گرفته و با توجه به آدرسی که قبلا از خانواده و وابستگان آنها دریافت کرده اند , این نیرو ها یا واحد ها را برای پیگیری وضعیت سلامتی این افراد اعزام کنند .

2 . سالمندان خیلی از اوقات به دلیل تنها بودن در منزل و نداشتن هم دم احساس تنهایی ممکن است بکنند , پس یک پرستار تلفنی وظیفه ی دیگری که دارد این است حمایت های روحی را نیز برای این افراد داشته باشد و وقتی تماسی با این افراد برقرار میکنند باعث میشوند که سالمندان احساس مهم بودن بکنند و حس بهتری به آنها منتقل شود .

شرایط یک پرستار تلفنی :
یک پرستار تلفنی باید مدرک پرستاری داشته باشد و با داروها و وضعیت های اورژانسی و راه مقابله با آنها آشنایی کامل داشته باشد و همچنین دارای صبر بالایی باشد زیرا که  این قشر عزیز نیاز به افرادی مهربان و با حوصله دارند که حس بدی را به آنها انتقال ندهند . البته لازمه ی اینکار عشق و علاقه و احترام به سالمندان است .

شما میتوانید اینکار را به دو صورت انجام دهید :
1 . خودتان به صورت فردی اینکار را انجام دهید و مسئولیت چند سالمند را بر عهده بگیرید , که برای اینکار شما باید از طریق دوستان و شبکه های اجتماعی بتوانید خدمات خودتان را معرفی کنید .

2 .  یک استارت آپ راه اندازی کنید و افرادی را استخدام کنید که اینکار را یا در دفتر شما یا به صورت دورکاری و کار در منزل انجام دهند .
برای معرفی بهتر خدمات خودتان میتوانید یک وبسایت و یک اپلیکیشن طراحی کنید .

چرا افراد باید اینکار را به شما بسپارند و چه سودی دارد ؟
خب تقریبا پیدا کردن یک پرستار که قابل اعتماد باشد و از پس هزینه های آن هم بتوان برآمد کار سخت و زمان بری است و هزینه ی فراراونی نیز دارد , اما شما چونکه نیاز به حضور فیزیکی ندارید پس اعتماد کردن به شما آسان تر خواهد شد و همچنین چونکه یک پرستار عملا میتواند مسئولیت چند فرد را برعهده بگیرد پس لازم نیست که هزینه ی بالایی برای هر فرد دریافت کند و این دو برگ برنده خواهند داشت , یکی برای خود پرستار که میتواند درآمدش را افزایش دهد و دومی برای خانواده های سالمندان که نیاز به پرداخت هزینه ی بالایی ندارند .
البته این کار در آمریکا ساعتی 39 دلار (420 هزار تومان هنگام تحریر این مقاله ) هزینه دارد ولی شما میتوانید با توجه به بودجه افراد ساکن ایران بهترین پیشنهاد را بدهید .


نکته :
گرانترین خدمات بهداشتی و سلامت در دنیا مربوط به کشورهای : آمریکا و لوگزامبورگ و نروژ است .

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/35a7016e33e455bb
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.