منهای بهونه

رالف براون ، مخترعی که مزر معلولیت را جابجا کرد

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

نگاهی به زندگی رالف براون مخترع ویلچرهای برقی و بالا بر ویلچر برای ماشین

رالف براون در 18 دسامبر سال 1940 چشم به جهان گشود . در 6 سالگی پزشک او یک بیماری ژنتیکی را در او تشخیص داد که بر اثر آن ماهیچه های فرد به مرور زمان تحلیل میروند و ضعیف می شوند و فرد در نهایت قادر به راه رفتن نخواهد بود  و بیماری در اکثر مواقع در ماهیچه های بقیه ارگان ها نیز اختلال جدی ایجاد می کند ؛ رالف تا سن 14 سالگی با بیماری اش دست و پنجه نرم کرد تا در نهایت در سن 14 سالگی به طور کامل از راه رفتن بوسیله پاهایش عاجز شد ولی این اتفاق نتوانست مانعی برای پیشرفت او ایجاد کند.
رالف در 14 سالگی بر روی ویلچر نشست ولی بعد از گذشت یک سال و در سال 1955 در گاراژ خانه اش و به کمک پدرش توانست با اضافه کردن موتور و قطعاتی به ویلچر شخصی خود آن را به یک ویلچر برقی تبدیل کند . پدر رالف و او هدفشان از ارتقاءِ ویلچر رالف این بود که وی بتواند به راحتی و بدون هیچ مشکلی آزادانه به اطراف برود و به راحتی حرکت کند ولی او هنوز در جابجایی به مشکل برمیخورد و به این ویلچر ساده برقی قانع نبود .

آقای براون 5 سال بعد و این دفعه در بیست سالگی یک اسکوتر برقی با موتور طراحی کرد و در خانه خود ساخت که آن را " ویلچر 3 چرخ یا Tri-wheelchair " نامید ؛ شاید باور نکنید ولی تمامی قطعات غیر برقی که در اسکوتر برقی اش به کار برد از قطعات بازیافتی بود که در مزرعه ی پسر عمویش پیدا کرده بود .
رالف براون از اسکوتر برقی که ساخته بود برای رفت و آمدش به سرکار استفاده کرد و در آن زمان در قسمت مدیریت و کنترل کیفت یک کارخانه تولیدی محلی اشتغال داشت و رفتن به سرکار با اسکوتری که ساخته بود راحت بود تا اینکه آن کارخانه به محلی چندین کیلومتر دورتر انتقال یافت .
همین اتفاق سبب شد که اسکوتر برقی او که برای فواصل کوتاه طراحی شده بود بی استفاده شود و براون را مجبور به ساخت وسیله ی کاربردی جدید کرد .

براون یک خودرو جیپ قدیمی متعلق به اداره پست را خریداری کرد که در عقبی آن ون هیدرولیکی و آن ون درقسمت عقبش یک سطح شیب دار داشت و او تنها با اضافه کردن یک کنترل دستی / برقی به در هیدرولیکی خودرو و سطح شیب دار ( قابلیت بیرون آمدن سطح شیب دار و جمع شدن آن ) توانست این ماشین اداره پست را به ماشین شخصی اش تبدیل کند .

بعد ها او توانست طرح های خود را ارتقاء دهد و به یک مرد موفق در تجارت تبدیل شد ؛ کمپانی خود را بنیان گذاری کرد و به عنوان مدیر عامل آن فعالیت کرد ؛ وی با ساخت همین سیستم هیدرولیکی خودرو برای معلولان به سفارش شرکت های خودرو سازی بزرگ دنیا مطرح شد و در سال 1970 شرکت خودروسازی dodge اولین خودروی ون کاملا سازگار با معلولین را به دنیا معرفی کرد که کاملا طراحی و ساخت او بود. رالف براون در سال 2013 ودر 72 سالگی در حالی که ثروتی بالغ بر 5 میلیون دلار داشت در گذشت .

نکته مهم : رالف براون را در همه جای دنیا به عنوان " پدر صنعت جابجایی یا father of the mobility industry " می شناسند .

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/c0e2bd757ea419e
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.