فروشنده

روش های مضر و منسوخ شده فروش , که باید از آنها دوری کرد

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

اصول و تکنیک هایی که نباید از آنها پیروی کنید

فروش و فروشنده ی خوب بودن دغدغه ی هر فردی است که در این ضمینه فعالیت میکند و شاید هر روز در انواع کتاب ها و مجلات و سایت ها برای یافتن تکنیک های فروش بهتر در حال جتسجو باشید , اما باید بدانید که تکنیک های فروش نیز در هر زمانی کارآمد نیستند و بعضی از آن ها دیگر قدیمی شده اند و حتی در مواردی نتیجه ی عکس میدهد .

تکنیک های ناکارآمد فروش :

1 . روی مزایای فروش تمرکز نکنید :
فقط روی مزایا تمرکز نکنید زیرا این باعث ایجاد دیدگاه بدی نسبت به همکاری با شما یا شرکت شما میشود . به دنبال ایجاد چشم انداز بهتری باشید .

2 . درگیر رقابت نشوید :

در بیشتر مواقع فروشنده ها سعی میکنند که به خریدار بگوییند که چرا ما ؟ درصورتی که اینکار یک روش بیهوده است و وقتی که شما این جمله را به کار ببرید درواقع درگیر یک رقابت میشود , خب در ضمینه هایی شما از رقبا بهتر هستید اما در ضمینه هایی نیز آنها از شما سرتر هستند و این باعث زمین خوردن شما میشود . به جای اینکار ذهن آنها را درگیر این چالش کنید که به این فکر کنند که چرا باید تغییر کنیم و چرا حالا ؟


3 . روی افراد تمرکز نکنید :
اکثر فروشنده ها سعی میکنند که بر روی شخص خریدار تمرکز کنند و او را هدف خود قرار دهند , در نگاه اول شاید درست و آسان به نظر برسد اما در واقع اینکار اشتباه محض است و معمولا توسط افراد آینده نگر تعریف میشوند اما حقیقت این است که نیاز به تغییر توسط افراد ایجاد نمیشود .
بجای اینکار بر روی این مسئله تمرکز کنید که در آنها این حس را ایجاد کنید که  آن جایگاهی که در آن هستند چقدر میتواند ناامن باشد و اورا متقاعد کنید  , و نیاز به تغیر را در آنها ایجاد کنید و به آنها نشان دهید که چگونه زندگی آنها , با راه حل شما بهتر خواهد شد .

4 . روی محصول خود تمرکز نکنید , قهرمان بسازید :

بجای تمرکز کردن روی محصول خود در ابتدای امر و تعریف و تمجید از آن , سعی کنید داستانی خلق کنید که شخصیت نقش اول آن خریدار شماست و به او بگویید که چگونه میتواند قهرمان باشد , منظورم این است که به او نشان دهید که چه ارزش منحصر به فردی میتواند با محصول شما به دست بیاورد .

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/627427e6774ee9d9
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.