فراتر از سن

زنی که با انجام کارهای روزمره میلیاردر شد

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

نگاهی به زندگی جالب و پرفراز و نشیب مارتا استوارت

نام و نام خانوادگی : مارتا استوارت
تولد : 1941 در زمان نگارش مقاله 78 ساله
سن : موفقیت 40 سالگی
شغل : نویسنده و مجری
ثروت : 640 میلیون دلار
مارتا استوارت متولد شهر نیوجرسی و در 3 آگوست سال 1941 می باشد . که بیشتر مردم او را به خاطر نویسنده کتابهای آشپزی، سرگرمی و دکوراسیون می شناسند ؛ او سپس برند تجاری خود را گسترش داد و تا انتشار مجله و حضور در برنامه تلویزیونی پیش رفت ، همچنین او موسس شرکت خودش و مدیر عاملش نیز هست .
مارتا در کودکی زندگی بسیار سختی داشت و با توجه به شرایط بد اقتصادی خانواده ، مادر مارتا استوارت مجبور شد که علاوه بر آشپزی و دیگر امور خانه ، به دوختن لباس برای تک تک اعضای خانواده نیز مشغول شود . مارتا نیز در کنار مادرش تمام این مهارت ها را یاد می گرفت .
 همچنین پدر مارتا کشاورز بود و مارتا با کار کردن در مزرعه به همراه پدرش ، روش کاشت گل ها و درختان میوه و سبزیجات را یاد گرفت . زمانی که مارتا به سن مدرسه رسید ، او دیگر یک خیاط ، آشپز و باغبان حرفه ای شده بود . با گذشت چند سال اولیه مدرسه ، مارتا استوارت علاقه ی شدیدی به مطالعه ی کتب مختلف پیدا کرد، همچنین در فعالیت های گروهی مدرسه مانند عضویت در روزنامه مدرسه ، باشگاه هنر و … مشارکت می کرد .
مارتا برای ادامه تحصیل در مقطع آکادمیک مجبور شد به نیویورک برود و آنجا به تحصیل بپردازد و همین امر مارتا را مجبور کرد تا برای تامین مایحتاج خود سرکار رود و با وجود اینکه مجبور بود زمان زیادی را صرف کار کند ، هرگز اجازه نداد لطمه ای به درس او وارد شود ، در پایان مارتا به عنوان شاگرد اول کلاس فارغ التحصیل  شد .
مارتا استوارت در سال دوم دانشگاه با فردی آشنا شد و با او ازدواج کرد که حتی لباس عروسی اش را به طور کامل خودش دوخت . آپارتمان جدیدشان را خود مارتا طراحی و تغییر دکوراسیون داد . حاصل این ازدواج یک فرزند دختر است .
مدتی بعد مارتا حجم کار خود را کم کرد و وارد بورس نیویورک شد. در آنجا او به خوبی با امر تجارت و معاملات تجاری و کسب و کار آشنا شد. او و همسرش یک خانه جدید خریدند و مانند سابق خود تمام تزیینات دکوراسیون را انجام دادند. مارتا استوارت تصمیم گرفت که تمامی هنرهایی را که از مادر به ارث برده است، با اصول تجارت مخلوط کند و از این راه به کسب و کار مشغول گردد. از این رو یک آگهی کوچک برای برگزاری انواع مراسم جشن در روزنامه ی محلی چاپ کرد و منتظر نشست. طولی نکشید که درخواست های متعدد و متنوع برای او رسید .
چندی بعد مارتا تصمیم گرفت فنونی که می داند را به بقیه نیز آموزش دهد از این رو اولین کتاب خود را با نام " سرگرم کننده " نوشت و به چاپ رساند که با فروش زیادی همراه بود و همچنان این کتاب مورد استقبال است . بعد از آن دو کتاب دیگر نیز به چاپ رساند که آنها نیز همانند اولی پر فروش بودند . حال دیگر نام مارتا استوارت به عنوان یک زن هنرمند بر سر زبان ها افتاده بود . در چند برنامه ی تلویزیونی از او دعوت به عمل آمد و شهرت او صد چندان گردید.  دقیقا زمانی که همه او را به عنوان یک متخصص خانه داری می شناختند و او از این راه ثروت کلانی عایدش شده بود . حال مارتا استوارت هدف دیگری در ذهن داشت . تصمیم گرفت تا مجله ای مخصوص بانوان با محتوای آموزش هنر خانه داری چاپ کند تا بیشتر با مخاطبانش در ارتباط باشد .
سال ۱۹۹۷ مارتا استوارت شرکتی به نام Martha Stewart living Omnimedia تأسیس کرد و پس از آنکه این شرکت را وارد بازار بورس نیویورک کرد توانست به ثروتی میلیارد دلاری در مدتی کم برسد او هم اکنون ۶۱ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد و ۹۶ درصد حق رای نیز با مارتا استوارت است . خانم استوارت در حال حاضر ثروتی بالغ بر 640 میلیون دلار دارد .

نکته مهم : جالب است بدانید مارتا استوارت در سال 2004 در دادگاه به چهار جرم جداگانه از جمله شهادت دروغ و جلوگیری از اجرای عدالت و... محکوم به کشیدن 5 ماه حبس در یک مرکز فدرالی و 2 سال حبس خانگی شد .

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/798107351963f4f3
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.