منهای بهونه

نباید بگذارم چرخ های ویلچرم جلوی چرخ زندگی ام را بگیرد

تاریخ انتشار: 1 سال پیش

نگاهی به زندگی دکتر بهاره هنرپرور بانوی موفق ایرانی

دکتر بهاره هنرپرور متولد سال 54 است و از بدو تولد به دلیل نارسایی اکسیژن دچار آسیب دیدگی مغزی شده و از ناحیۀ یک دست و دو پا معلولیت cp  ( یا همان فلج مغزی به گفته ی خود او ) دارد وبه این صورت است که بخش حرکتی مغز فرد معلول ناتوان است و فردی که مبتلا به بیماری cp است از لحاظ بهره هوشی هیچ نقصان یا کمبودی نسبت به یک فرد معمولی ندارد و در این مورد از بسیاری از افراد نخبه نیز بیشتر است .
لیسانس خود را در رشته شیمی و در دانشگاه تربیت معلم گرفته است و فوق لیسانس را نیز در دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده است و هم اکنون در مقطع دکترا در رشته شیمی محاسباتی تحصیل میکند . می گوید از ۵ سالگی به شیمی علاقمند بوده و همیشه دوست داشته بداند از مخلوط کردن خاکستر سیگار و آبلیمو چه چیزی حاصل می شود؛ و از کودکی عاشقانه به دنبال کسب مهارت و علم بوده است . همیشه دوست دارد با مشکلات و مسائلش مانند مسائل شیمی و فیزیک رفتار کند و به حل معادلات مکانیک کوانتومی در کنار حل معادلات زندگیش بپردازد .

خانم هنرپرور همواره در انتظار فرصتی برای استفاده از دانش خود به تحقیق و پژوهش بوده تا شاید پتانسیل‌ها و توانایی‌هایش بتواند در عرصه‌های علمی برای کشور افتخار‌آفرینی کند اما چنین نشد و او سر‌انجام دعوت همکاری با یکی از گروه‌های تحقیقاتی ایدز در کشور آفریقای جنوبی را می‌پذیرد .
دکتر هنرپرور در سال 85 در یک کنگره بین المللی شیمی بین کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی برگزار شده بود دعوت شد و در اختتامیه مراسم قرار بود هیئت داوران یک نفر را به عنوان نفر برتر کنگره انتخاب کند و او از کشور ایران تنها فرد برگزیده بود .
دکتر هنرپرور در حال حاضر در پژوهشگاه پلیمر، مجری طرح های پژوهشی و شبیه سازی تبدیلات گازی است و نیز عضو پژوهشی در گروه نوآوری های آموزشی است . همچنین او می گوید در حال کار روی داروی ضد سرطان و تاثیرات آن روی بدن نیز می باشد .
 او درباره نحوه موفقیت خود در زندگی میگوید : من ابتدا سفری در درون خودم انجام دادم تا بتوانم خودم را بهتر بشناسم. سپس جدولی از توانایی ها و ناتوانی های خودم ترسیم کردم. توانایی هایم را در یک ستون این جدول نوشتم و ناتوانی هایم را در ستون دیگر. و سعی کردم رنگ و بوی آرزوهایم را به سمت شکوفا شدن جهت بدهم به طوریکه محدودیت هایم تا آنجا ممکن است کمتر مانع محقق شدن آرزوهایم شوند.

 از نقل قول های زیبای خانوم دکتر هنرپرور : " دنیا مثل یک دوربین عکاسی است پس لبخند بزنید تا عکستان قشنگ بیفتد . "


نکته مهم : برخی از رسانه ها و وبسایت ها به او لقب استیون هاوکینگ ایران را داده اند .

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/3f227e960170fb5e
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.