فراتر از کار

سقوط دسته جمعی در دل آتش , یک شغل پرخطر و کم درآمد ...!

تاریخ انتشار: 7 ماه پیش

آتش نشانان پرنده با درآمدی کم برای شغل پر خطر

همه ی ما قهرمانان را فقط به شکل های موجود در کتاب ها و فیلم ها میبینیم ولی امروز با قهرمانانی آشنا خواهیم شد که قهرمان بودن شغل آن ها است !!!
در مجموعه مقالات پرکاران میخواهیم در کنار آگهی های استخدام  شغل دوم و دورکاری و کار در منزل و شغل دانشجویی به بررسی عجیب ترین و خطرناک ترین شغل های دنیا بپردازیم .
یکی از شغل های خطرناک دنیا که در آن بر فراز خطر پرواز میکنند و به درون خطر میروند تا نجات دهنده ی جان و مال افراد دیگر باشند و در خیلی از مواقع جان سالم به در نمی برند .

آتش نشان چتر باز یا آتش نشان پرنده :
همه ی ما آتش نشان ها و فداکاری های آنها را میشناسیم و میدانیم که چه جان فشانی هایی میکنند , همه روزه ممکن است این عزیزان آسیب های جدی ببینند ولی همچنان به جان فشانی برای نجات جان  هم نوعان خود ادامه میدهند .
اما امروز میخواهیم در مورد یکی از زیر شاخه های این شغل برای شما توضیح دهیم , شغلی که در آن خطر مرگ بیش از پیش منتظر این شجاع دلان خواهد بود .
همه ی ما آتش سوزی جنگل ها و مراتع را دیده ایم و در خیلی از مواقع افرادی بخاطر ساکن بودن در این مناطق در دام آتش و دود گرفتار میشوند و دسترسی به آنها خیلی سخت خواهد بود و در بعضی مواقع اگر خیلی دیر به کمک این افراد پرداخته شود جان آنها به خطر خواهد افتاد .

نجات از راهی تازه :
وقتی که هیچ راهی برای دسترسی برای نجات جان افراد وجود ندارد , این افراد وارد عمل میشوند .
این افراد از راه آسمان و با سقوط آزاد به درون مناطق در حال سوختن وارد میشوند .

 

آتش نشانان پرنده در سطح جهان :

این افراد توسط روسیه و واحد عملیات جنگل آمریکا به کار گرفته میشوند , تاریخچه ی این شغل به سال 1936 در روسیه برمیگردد و بعد از آن در سال 1939 در آمریکا این افراد به کار گرفته شدند .

این افراد تحت سخت ترین آموزش ها و همچنین آموزش های چتر بازی حرفه ایی علاوه بر آموزش های معمولی آتش نشانان قرار میگیرند .

حقوق این افراد :
حقوق این آتش نشانان حدودا ساعتی 20 دلار است و هیچ هزینه ی اضافه ایی برای چتر بازی دریافت نمیکنند مگر در شرایط خیلی سخت و رو به رو شدن با آتش های مهار نشدنی , که حدودا 20 درصد  بیشتر به آنها پرداخت خواهد شد .

عجیب :

در سراسر آمریکا کلا 9 آتش نشان پرنده وجود دارد و فصل کاری این افراد از اول بهار تا آخر تابستان است و در فصول پاییز و زمستان باید به شغل های دیگر مشغول شوند.

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 8 ماه پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/19f6b2eb576d9429
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.