فراتر از کار

مترسک هایی از جنس انسان , شغل عجیبی در فرودگاه ها

تاریخ انتشار: 7 ماه پیش

واحد دور کننده پرنده ها در فرودگاه ها , شغل عجیب و تازه در دنیا

هر روز ما شاهد پرواز پرنده ها در آسمان ها هستیم اما آیا واقعا میدانیم که این پرنده ها چقدر خطرناک میتوانند باشند ؟

بله پرنده های کوچک و ظریفی مانند گنجشک هم میتوانند جان انسان ها را به خطر بیاندازند .

امروز در مجموعه مقالات پرکاران میخواهیم در مورد شغلی عجیب و جالب برای شما بگوییم که شاید چیز زیادی از آن نشنیده باشید , اما اگر به دنبال شغل های عجیب و فرا تر از کار هستید میتوانید همه این مقالات را درکنار هزاران آگهی استخدام شغل دوم و دورکاری و کار در منزل داشته باشید .

خطر پرنده ها :
هواپیما ها در مقابل پرنده ها بسیار آسیب پذیر هستند و اگر به یک  دسته از پرنده ها برخورد کنند موتور آنها از کار می افتد و جان تمام مسافران  به خطر می افتد .

در اطراف فرودگاه ها وباند های پرواز حضور پرنده ها بسیار خطرناک است و میتواند مشکل زا باشد . نمونه ی از  این اتفاق در سال 2009 در هادسون افتاد که منجر به فرود اضطراری هواپیما در رودخانه هادسون شد که هیچ تلفاتی نداشت اما این اتفاق باعث شد تا افراد به فکر بروند و دنبال راه حلی برای این موضوع باشند . در نتیجه شغلی را به وجود آوردند که ما میخواهیم الان آن را به شما به عنوان شغلی جذاب و جالب معرفی کنیم , شغلی با عنوان " واحد کنترل پرنده فرودگاه یا مترسک فرودگاه " !!!!!

واحد کنترل پرنده های فرودگاه :
این واحد با استفاده از وسایل و امکاناتی صدای های بلند و یا ترکیب شده از صدای پرنده های شکار , تولید میکنند و این کار باعث فراری دادن پرنده ها از منطقه فرودگاه میشود , تا هنگام فرود و یا برخواستن هواپیماها مشکلی برای آنها پیش نیاید .
این وسایل معمولا بر یک خودرو سوار میشوند و مسئول آنها در فرودگاه مشغول گشت زنی میشود و زمانی که مسئول برج مراقبت به  او منطقه ایی را اعلام میکند او خودش را به آنجا میرساند و با تولید آن صدا پرنده ها را دور میکند , این صدا ها نباید به صورت یکنواخت و پشت سر هم پخش شوند وگرنه اثر گذاری خود را از دست میدهند و برای پرنده ها بی تاثیر میشوند .
البته از روش های دیگری نیز در سایر نقاط دنیا استفاده میشود

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 8 ماه پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/6b899f3f19e7ebe9
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.