فروشنده

چگونه مشتری های بیشتری برای خرده فروشی خود جذب کنیم

تاریخ انتشار: 3 ماه پیش

روش هایی برای جذب بیشتر مشتری به داخل مغازه

این مقاله برای فروشگاه های خرده فروشی است که فروش در آن ها با چالش روبه شده است و فروشنده نمیتواند فروش کالای خود را به حد نصاب برساند ؛ البته که این مطالب برای فروشگاه های زنجیره ای و شرکت ها و کمپانی های بزرگ  فروش لوازم الکترونیکی ، فروش خدمات بیمه و ... صدق نمیکند .
 تابلوی ورودی مغازه ی خود را بازسازی کنید اگر تابلو رنگی است آن را دوباره رنگ کنید یا اگر چوبی ست و نیاز به تعمیر دارد یا اگر با چراغ نئونی کار میکند آن را شیک و زیبا کنید . تابلوی مغازه و قسمت ورودی فروشگاه شما باید اعلام کند که شما چه کالایی عرضه می کنید و مشتری هایی که با ماشین در حال رانندگی کردن و رد شند هستند باید به راحتی متوجه شوند که فروشگاه شما چه کالایی می فروشد و با مشتری به طور کامل ارتباط برقرار کند اگر تابلوی شما به درستی با مشتری ارتباط برقرار نکند فرقی ندارد شما لباس کودک می فروشید یا غذای گربه آن ها به خود زحمت نمیدهند از ماشین پیاده شوند به داخل فروشگاه شما بیایند تا دقیق بفهمند .
همیشه باز بودن فروشگاه را اعلام کنید ، نباید تشخیص باز بود یا بسته بودن فروشگاه شما اینقدر سخت باشد که افراد مجبور باشند از ماشین خود پیاده شوند تا مطمئن شوند که آیا فروشگاه شما باز یا بسته است .یک تابلو " باز" بودن جلوی درب فروشگاه نصب کنید سعی کنید در بدو ورود مشتری به او خوشامد بگویید ، اگر میتوانید جمله ی " خوش آمدید " را جایی بنویسید که مشتری ببینید یا حتی یک پادری "خوش آمدید " برای جلو در ورودی تهیه کنید.
همانطور که میدانید فضای مناسب برای پارک کردن به یک مشکل اساس تبدیل شده پس برای جلب بیشتر مشتری میتوانید مغازه ای بگیرید که پارکینگ داشته باشد و مشتری ها با خیال راحت بتواند در فضای نزدیک فروشگاه شما خودروی خود را پارک کنند .
یکی از روش های بسیار موثر باری جذب بیشتر مشتری به داخل فروشگاه ارائه اینترنت رایگان wi-fi به همه ی مشتریان است که تجربه نشان داده است استقبال زیادی از این روش می شود .
ویترین پنجره ای مغازه ی خود را سعی کنید هر چند هفته یکبار مرتب کنید و یک ویترین زیبا برای مشتری به نمایش بگذارید.
میتوانید با تخفیف و کوپن درون فروشگاهی مشتری مجذوب کرده یا به مشتری سَمپل های رایگان بدهید که  با خرید در مبالغ بالا این سمپل ها به صورت رایگان به او داده می شود .

میتوانید در روزهای سرد به مشتری های خود نوشیدنی های گرم تعاریف کنید و در روزهای گرم تابستان آن ها را به صرف نوشیدنی های رایگان و خنک دعوت کنید.


نکته مهم : اگر صاحب فروشگاه بزرگی هستید و افراد زیادی در آن کار میکنند ، مطمئن باشید که کارکنان شما مشغول و سرگرم هستند.زیرا فروشنده بیکار، یا همیشه سر در گوشی ، یا به فکر سو استفاده یا فریب دادن مشتری باشد ، معمولا مشتری ها از این قبیل فروشنده ها بیزار هستند.


ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/75d73bde7e0a09f1
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.