فراتر از سن

کسب ثروتی باورنکردنی فقط با فروش یک خانه

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

نگاهی به زندگی تایکیچیرو موری ثروتمندترین مرد سال های 91 و 92 در دنیا

نام و نام خانوادگی : تایکیچیرو موری Taikichiro Mori

تولد : 1904 تا 1993

سن موفقیت : 55

شغل : موسس شرکت مُری Mori Co

تایکیچیرو موری یکی از ثروتمندترین مردان دنیا بوده است که در سن 88 سالگی درگذشت . در زمان مرگش ثروتی بالغ بر 13 میلیارد دلار بوده است که بنا به لیست میلیاردرهای دنیا در مجله Forbes ( فوربز ) نفر اول سال 91-92  در میزان دارایی و ثروت بوده است .

وی فردی سختکوش و به دور از تظاهر و تجملات بود و همیشه تا دیروقت در دفتر کارش با لباس محلی ژاپنی (  یا همان کیمونو ) کار می کرد و وقتی صاحب عنوان ثروتمندترین مرد ژاپن و دنیا شد به گفته خود او از این عنوان عذاب میکشید و حتی خجالت زده بود ، در این باره به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود : " من سپاس گذارم برای این لقب  ولی من با قدم های آرام و مخصوص به خودم زندگی و کار می کردم و کارم را پیش میبردم و الان موردتوجه قرار گرفتم . "
آقای موری در سال 1904 در توکیو به دنیا آمد و فارغ التحصیل از دانشگاه شوکای توکیو است ؛ فردی است که از وضع اقتصادی رو به رشد بعد از جنگ استفاده کرد و در اواسط دهه 50 زندگی اش به او یک خانه به ارث میرسد که زندگی آقای موری را عوض می کند او این خانه معمولی را میفروشد و با سرمایه خود یک شرکت ساخت و ساز تاسیس میکند و دولت که به دنبال ترغیب کارآفرینان آن زمان بود به او تسهیلات و وام برای ساخت و ساز داد ؛ آقای موری با فکر خوب خود در اقتصاد و ساختمان سازی توانست شرکت خود را گسترش دهد به طوری که تا زمانی که در قید حیات بود در توکیو 83 برج و ساختمان ساخت و نام او بعد از گذشت سال ها از مرگش هنوز در خیابان های توکیو به چشم می خورد . البته گفته می شود که ثروت او حتی بیش از 13 میلیارد دلار بوده است ولی مجله فوربز ( Forbes ) از قیمت های دقیق زمین های با ارزش او در توکیو با خبر نبودند و برآورد دقیقی از ارزش آن ها نداشت این 13 میلیارد دلار که به عنوان ثروت او منتشر شد ارزش شرکت ساختمان سازی او بود .

آقای موری 2 پسر و یک دختر داشت و عاشق فیلم های ژاپنی و وسترن بود ؛ در سن 88 سالگی بر اثر یک عارضه قلبی در توکیو در گذشت .

 

نکته مهم : در زمان مرگ آقای موری ثروت او 3 میلیارد دلار از نفر بعدی در لیست ثروتمندان دنیا بیشتر بوده و دو برابر ثروت بیل گیتس در آن زمان بوده است .

منبع : نیویورک تایمز

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/397d8a546fbcf605
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.