شغل دوم خانگی

کسب درآمد با نوشیندی های داغ و شفابخش گیاهی

تاریخ انتشار: 2 سال پیش
مدت زمان مطالعه این مطلب
3 دقیقه

تولید و بسته بندی انواع دمنوش های گیاهی در منزل

وقتی یک روز پرکار را پشت سر گذاشته اید و ساعتی هم در ترافیک شهر شلوغتان سپری کرده‌اید و به خانه می‌آیید شاید تنها نجات ‌دهنده از خستگی و سردردتان یک لیوان نوشیدنی داغ باشد که قدری هم کافئین یا خواص شفابخش در خود داشته باشد . نوشیدن انواع چای، دمنوش، قهوه و شکلات در طول روز کمک قابل توجهی به وضعیت سلامت و سرحال بودن بدن ‌تان می ‌کند ، چه بهتر فنجانی از دمنوشی باشد که از گیاهان خانگی خودتان باشد . تجربه و شاید بتوان گفت عادت بسیار خوبی است که از کشت و برداشت گیاهان خانگی خودتان دمنوش تهیه کنید .
برای شروع اینکار حداقل وسایلی که نیاز دارید : یک دستگاه خشک کن ( بسته به ظرفیت این دستگاه ها قیمت های متفاوتی دارند از 4 تا 10 میلیون تومان ) ، هاون ، کاغذ لیبل ، کیسه های توری چای ( تی بگ های قابل پر شدن که به شکل 3 گوشه هستند ) ،قیچی ، چسب می باشد .
شما میتوانید تمامی مراحل را خانگی انجام دهید و میتوانید تمامی مراحل را به صورت نیمه صنعتی انجام دهید و محصول نهاییتان میتواند کیفیت خود محصول و بسته بندی آن نزدیک به محصولات تهیه شده در کارگاه های صنعتی ، نزدیک باشد و در بازار های محلی بتوانیید با آن ها رقابت کنید .
اگر بخواهید مراحل را به صورت کاملا خانگی انجام دهید و محصولتان را با حداقل استاندارد ها تولید کنید نیاز به سرمایه چندانی ندارید حتی بعضی از گیاهان کاربردی ( مثلا نعنا را میتوانید در گلدان در خانه بکاریید آن ها یی که کاشت سخت یا پر هزینه ای دارند را میتوانیید از عطاری ها تهیه کنید ) و برای خشک کردن از دستگاه خشک کن استفاده نکنید و با گاز مخصوص دمنوش هایتان را خشک کنید که سرمایه حدودی زیر 10 میلیون تومان نیاز دارید ( توصیه می شود اگر تمامی مراحل را به صورت غیر صنعتی انجام می دهید حداقل از یک دستگاه خشک کن کوچک خانگی استفاده کنید نه از گاز برای خشک کردن دمنوش ها ) ؛ یا میتوانید تمامی مراحل را به صورت نیمه صنعتی انجام دهید که باید دستگاه خشک کن بزگتر وگرانتر داشته باشید و یک دستگاه بسته بند نیمه اتوماتیک هم بخرید که برای شروع سرمایه ای حدود 40 میلیون تومان نیاز دارد تا بتوانید کارگاه کوچک تولید و عرضه دمنوش خود را داشته باشید .
بعد از خشک کردن تنها نیار به یک بسته بندی زیبا دارید که این موضوع به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و یک سیستم عرضه ی هوشمندانه محصول ، که این هم بسته به موقعیت جغرافیتان میتوانید دم نوش هایتان را به مغازه ها بفروشید یا در فضای مجازی مستقیم به مشتری عرضه کنید این تصمیم شماست یا حتی اگر در منطقه شما استقبال زیادی از دمنوش های گیاهی نمی شود می توانید برای یک کارگاه تولید و بسته بندی دمنوش کار کنید و از آن ها سفارش بگیرید .

 

نکته مهم : برای رسیدن به طعم های ایده آل برای دمنوش های خود میتوانید از طعم دهنده های مختلفی مانند بِه لیمو، مریم گلی، برگ های نعناع و... استفاده کنید تا دمنوش کاملا گیاهی داشته باشید

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/561675117841f8f0
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.