نوکاران / ایده شغلی

ارتقاء اقتصادی با حل یک چالش محیط زیستی , شغلی جالب و عجیب

تاریخ انتشار: 2 سال پیش
مدت زمان مطالعه این مطلب
5 دقیقه

کارشناسی و مشاوره در طراحی و باز طراحی خانه های سبز

در این سری از مجموعه مقالات نوکاران میخواهیم به سراغ ایده ایی برویم که شاید خیلی کم در ایران استفاده شده باشد , اما قبل از توضیح  این ایده بهتر است که با چند اصطلاح و تعریف آشنا بشویم :
با توجه به رشد هر روزه ی تکنولوژی و کم تر شدن منابع سوختی و سوخت های فسیلی , نیاز به صرفه جویی هر روز مهم تر و جدی تر میشود , حتی از موضوع محیط زیست نیز بگذریم با توجه به روبه کاهش بودن سوخت های فسیلی هر روز شاهد این خواهیم بود که قیمت سوخت و انرژی بیش از پیش افزایش پیدا خواهد کرد , پس باید برای صرفه جویی مالی نیز که شده به فکر استفاده از روش های صرفه جویی و باز تولید مجدد انرژی باشیم .
شاید اصطلاح خانه های سبز را شنیده باشیم در واقع به خانه هایی سبز گفته میشود که حداقل میزان هدر رفت انرژی را دارند و تا حدودی نیز انرژی را باز تولید میکنند و یا از منابع غیر فسیلی برای انرژی خود استفاده میکنند .
آیا سرمایه گذاری در این خانه ها سود مالی نیز دارد ؟
قطعا جواب ما بله است زیرا شما با سرمایه گذاری در این ضمینه میتوانید مطمئن باشید که تقریبا هزینه های شما برای انرژی به صفر نزدیک میشود و حتی در مواردی با فروش انرژی مازاد خود میتوانید حتی کسب درآمد نیز داشته باشید .

خب ایده شما برای وارد شدن به این بازار چیست ؟
خب مستقیما وارد این کار شدن نیازمند سرمایه گذاری بالا و وسایل و تخصص بسیار بالا است اما ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم که میتوانید بدون سرمایه یا حداقل سرمایه از این بازار جدید عقب نمانید .
شما میتوانید با گذراندن دوره های لازم یا مطالعه در این ضمینه در مدتی کوتاه به ایده های لازم برای اینکار دست پیدا کنید و به عنوان کارشناس و مشاور در این ضمینه وارد شوید و به افراد یا معمار هایی که قصد طراحی خانه ایی را دارند اصول لازم را مشورت دهید .
البته شما میتوانید به افرادی نیز که قصد بازسازی منزل خود را دارند نیز مشورت های لازم را بدهید .
مزایا :

اگر به انجام عملی این کار علاقه دارید و سرمایه ی لازم را نیز دارید , میتوانید اینکار را انجام دهید , اما بهترین پیشنهاد انجام دادن کارشناسی و مشاوره است زیرا برای مشاوره بازار شما محدود نیست و تمام ایران بازار شماست و حتی در مواردی که خیلی حرفه ایی باشید در کشور های دیگر نیز میتوانید مشتری خود را داشته باشید .

برگ برنده در اینکار میتواند تخصص و علم به روز شما باشد پس تا میتوانید از علوم جدید و اخبار آنها اطلاعات کسب کنید و به روز باشید .
 قطعا اینکار میتواند یک پیشنهاد خوب برای افراد جویای کار دانشجویی و دورکاری باشد .

نکته :
بزرگترین خانه ی سبز دنیا در روسیه به نام Clearpoint Residencies است که 46 طبقه و 186 متر ارتفاع دارد و کاملا سبز است

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

گروه محتوا
عضو پرکاران از 2 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/50ba93e5af4fced
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.