اخبار و اطلاعیه ها

آمادگی وزارت کار برای اعزام جوانان متقاضی کار به خارج از کشور

تاریخ انتشار: 2 سال پیش

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی منصوری معاون اشتغال و کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران که امروز (دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه) برگزار شد

وی افزود: در زمان رونق اقتصادی، دغدغه افراد پیدا کردن کار مناسب و بهتر است، اما در روز‌هایی که در دوره رکود به سر می‌بریم مسئله افراد، تنها پیدا کردن یک کار بر اساس اولویت‌های شخص جویای کار است.

معاون اشتغال و کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امسال دومین سال برگزاری این جشنواره به صورت منظم است که در روز اول کاری دومین دوره آن ۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی معرفی شد که در ادامه مبنای کار می‌تواند شرایط اعزام نیروی کار به خارج از کشور چه در کشور‌های اروپایی و چه در کشور‌های آسیایی فراهم شود.

منصوری در خصوص مهمترین مشکلات اشتغال در خارج از کشور گفت: در بحث اعزام نیروی کار به خارج از کشور بحث آموزش زبان جزء اولویت‌های اعزام افراد جهت اشتغال است که سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت کار نسبت به آموزش زبان به کار جویان و متقاضیان اشتغال در خارج از کشور در مدت کوتاه اقدام می‌کند.

وی در خصوص نحوه ثبت نام علاقه‌مندان به کار در خارج از کشور گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کار اقدام به ثبت نام و مسیر خود را انتخاب کنند.

معاون اشتغال و کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توضیح اولویت بندی اعزام و اشتغال گفت: در حال حاضر رشته‌های فنی و پزشکی در صدر اولویت‌ها و در کنار آن رشته‌های تخصصی و مهارتی هم جزء یکی دیگر از پرتقاضاترین رشته‌ها هستند.

وی در خصوص یکی از اهداف این نمایشگاه افزود: کار در سایر کشور‌ها یکی از اهداف این نمایشگاه است که وزارتخانه طرح‌های حمایتی همچون عوارض خروج از کشور و اجرای طرح بیمه کارگران را برای کارگران اجرا می‌کند.

منصوری در خصوص بازگشت نیرو‌های کار آموزش دیده به داخل کشور گفت: تمهیداتی پیش بینی شده است تا نیرو‌های کاری که به خارج از کشور می‌روند، بعد از پایان آموزش‌های لازم و کسب مهارت و تخصص، به داخل کشور بازگردند و نیرو‌های جوان این سرزمین را برای کسب مهارت آموزش دهند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت دیدگاه

مقالات مرتبط

نویسنده

حمید لواسانی
عضو پرکاران از 3 سال پیش

لینک اشتراک گذاری

https://porkaran.com/article/4b040fb557864ee1
▼ نکات بسیار مهم ▼

هشدار: پرکاران یک سامانه ثبت, مشاهده و جمع آوری آگهی شغل دوم ((بصورت کاملا رایگان)) می باشد و هیچگونه تراکنش مالی بین کارفرما و کارجو مورد تایید یا رد این سامانه نمی باشد و نیز هیچگونه مسئولیتی درباره نحوه همکاری یا قرارداد بین کارجو و کارفرما ندارد.لذا لطفا تا حصول اطمینان کامل اقدام به هرگونه همکاری یا پرداخت ننمایید.وبسایت پرکاران تنها منتشرکننده/جمع آوری کننده آگهی ها می باشد.پرکاران تلاش دارد آگهی هایی با محتوای صحیح و مناسب را منتشر نماید اما لازم است درمورد صحت و درستی آگهی ها کاملا هوشیار و مراقب باشید لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال آگهی ها بعهده نمی گیرد و نمیتواند صحت و سقم آگهی ها را تایید نماید و نیز مسئولیت استفاده از آگهی های مندرج در پرکاران برعهده استفاده کننده می باشد.
توجه: لطفا درصورت عدم رضایت از ادامه انتشار یا بازنشر آگهی خود, جهت حذف یا ویرایش آگهی موضوع را از طریق منو پشتیبانی یا گزینه گزارش آگهی (در انتهای همان آگهی) اطلاع داده تا سریعا درخواست شما پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.بدیهی است سامانه پرکاران هیچگونه مسئولیتی را در قبال ثبت/حذف/ویرایش آگهی ها بعهده نمی گیرد.
در صورتیکه برای ثبت یا انتشار آگهی خود با موردی مواجه شده اید جهت راهنمایی و رفع مورد میتوانید در ساعات اداری با شماره تلفن: 88140056-021  تماس حاصل نمایید.

تمامی حقوق محفوظ است.