کسب درآمد با نوشیدنی های داغ و شفابخش گیاهی

کاربر جدید 0 دیدگاه ۲۶ مهر ۱۴۰۱

وقتی یک روز پرکار را پشت سر گذاشته اید و ساعتی هم در ترافیک شهر شلوغتان سپری کرده‌اید و به خانه می‌آیید شاید تنها نجات ‌دهنده از خستگی و سردردتان یک لیوان نوشیدنی داغ باشد که قدری هم کافئین یا خواص شفابخش در خود داشته باشد . نوشیدن انواع چای، دمنوش، قهوه و شکلات در طول روز کمک قابل توجهی به وضعیت سلامت و سرحال بودن بدن ‌تان می ‌کند ، چه بهتر فنجانی از دمنوشی باشد که از گیاهان خانگی خودتان باشد . تجربه و شاید بتوان گفت عادت بسیار خوبی است که از کشت و برداشت گیاهان خانگی خودتان دمنوش تهیه کنید .
برای شروع اینکار حداقل وسایلی که نیاز دارید : یک دستگاه خشک کن ( بسته به ظرفیت این دستگاه ها قیمت های متفاوتی دارند از 4 تا 10 میلیون تومان ) ، هاون ، کاغذ لیبل ، کیسه های توری چای ( تی بگ های قابل پر شدن که به شکل 3 گوشه هستند ) ،قیچی ، چسب می باشد .
شما میتوانید تمامی مراحل را خانگی انجام دهید و میتوانید تمامی مراحل را به صورت نیمه صنعتی انجام دهید و محصول نهاییتان میتواند کیفیت خود محصول و بسته بندی آن نزدیک به محصولات تهیه شده در کارگاه های صنعتی ، نزدیک باشد و در بازار های محلی بتوانیید با آن ها رقابت کنید .
اگر بخواهید مراحل را به صورت کاملا خانگی انجام دهید و محصولتان را با حداقل استاندارد ها تولید کنید نیاز به سرمایه چندانی ندارید حتی بعضی از گیاهان کاربردی ( مثلا نعنا را میتوانید در گلدان در خانه بکاریید آن ها یی که کاشت سخت یا پر هزینه ای دارند را میتوانیید از عطاری ها تهیه کنید ) و برای خشک کردن از دستگاه خشک کن استفاده نکنید و با گاز مخصوص دمنوش هایتان را خشک کنید که سرمایه حدودی زیر 10 میلیون تومان نیاز دارید ( توصیه می شود اگر تمامی مراحل را به صورت غیر صنعتی انجام می دهید حداقل از یک دستگاه خشک کن کوچک خانگی استفاده کنید نه از گاز برای خشک کردن دمنوش ها ) ؛ یا میتوانید تمامی مراحل را به صورت نیمه صنعتی انجام دهید که باید دستگاه خشک کن بزگتر وگرانتر داشته باشید و یک دستگاه بسته بند نیمه اتوماتیک هم بخرید که برای شروع سرمایه ای حدود 40 میلیون تومان نیاز دارد تا بتوانید کارگاه کوچک تولید و عرضه دمنوش خود را داشته باشید .
بعد از خشک کردن تنها نیار به یک بسته بندی زیبا دارید که این موضوع به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و یک سیستم عرضه ی هوشمندانه محصول ، که این هم بسته به موقعیت جغرافیتان میتوانید دم نوش هایتان را به مغازه ها بفروشید یا در فضای مجازی مستقیم به مشتری عرضه کنید این تصمیم شماست یا حتی اگر در منطقه شما استقبال زیادی از دمنوش های گیاهی نمی شود می توانید برای یک کارگاه تولید و بسته بندی دمنوش کار کنید و از آن ها سفارش بگیرید .

 

نکته مهم : برای رسیدن به طعم های ایده آل برای دمنوش های خود میتوانید از طعم دهنده های مختلفی مانند بِه لیمو، مریم گلی، برگ های نعناع و… استفاده کنید تا دمنوش کاملا گیاهی داشته باشید

دیدگاه بگذارید